Știri și evenimente

06-03-2020

Ziua porților deschise și inaugurare școală Sarata!

Scoala Gimnazială nr. 1 Sarata si-a deschis astăzi, 6 martie 2020, porțile pentru copiii de la grădiniță si ciclul primar intr-un sediu renovat, luminos, prietenos, prilej cu care a fost sfințit prin participarea părinților ortodox și catolic din parohiile din Sarata ale celor două confesiuni Evenimentul a fost marcat de prezența doamnei primar, Argatu Irina, doamnei director Alina Zăbrăuțanu, consilieri locali, cadrelor didactice, părinților, copiilor care au pregătit un moment artistic emoționant pentru Ziua Mamei pentru cei prezenți. Omul sfințește locul și iată ca încă un proiect important a prins viață în comunitatea noastră prin eforturi comune! Succes în activitate tuturor celor mari și copiilor, copilărie veselă, cu multe realizări școlare și iubire, să crească oameni frumoși și de nădejde!

Primaria Comunei Sărata are un nou site!
16-01-2013

Primaria Comunei Sărata are un nou site!

Inaugurăm noul site al Comunei Sărata. Vă așteptăm să-l vizitați și să lăsați o impresie generală.
Vă mulțumim!

Galerie Foto Carte de oaspeți